Ügyvédjelölt

A Danubia neve fennállásának 70 éve alatt külföldön és Magyarországon is egybeforrt a szellemi alkotások jogával. A Danubia Legal ügyvédi csapatába keresünk kezdő vagy egy-két év tapasztalattal rendelkező ügyvédjelöltet!

Adatvédelem Egészségügyi jog Fogyasztóvédelmi jog Iparjogvédelem Közösségi (EU) jog Médiajog Munkajog Polgári peres eljárások Szellemi tulajdon (IP) Választottbírósági eljárások

Munkavégzés helye

1051 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 16.

Elvárások és előnyök

Alapvető elvárások

  • Nyelvtudás: Magyar Angol
  • Gyakorlati idő jogászként / Gyakornok esetén egyetemen eltöltött évek: pályakezdő vagy max 2 éves tapasztalat
  • Diploma minősítése: nem elsődleges szempont

További elvárások

Microsoft Office csapatjátékos hozzáállás elhivatottság gyakorlat-orientáltság jó problémamegoldó képesség precizitás szakmai igényesség ügyfélorientált szemlélet

Jelentkezésnél előnyt jelent

Bármilyen további nyelvtudás

Előnyök

mentoring kellemes/ barátságos munkahelyi környezet versenyképes jövedelem belvárosi iroda neves ügyfelek nemzetközi szakmai háttér szakmai fejlődés lehetősége hosszú távú karrierlehetőség korlátlan kávéfogyasztás irodai mentorálás szakvizsgához kapcsolódó tanulmányi szabadság légkondi tréningek/ továbbképzések csapatépítők

Feladatok

  • állandó ügyintézés és ügykövetés,
  • beadványok elkészítése, benyújtása
  • behajtási és végrehajtási eljárások intézése
  • békéltető testületi ügyek teljes körű ellátása
  • belső szabályozó dokumentumok kezelése, frissítése
  • belső szabályzat karbantartása
  • belső utasítások, szakmai anyagok elkészítése
  • cégalapítások, módosítások
  • cégjogi képviselet
  • döntéshozatali folyamatok jogi támogatása
  • együttműködés a társterületekkel
  • elektronikus rendszereken történő iratbeadások
  • eljárás bírósági és más hatósági ügyekben
  • eljárások nyomonkövetése
  • hatóságokkal történő kapcsolattartás
  • ingatlan adásvételek előkészítése
  • jogi állásfoglalások készítése
  • jogi képviselet ellátása
  • jogszabálykövetés és kutatás
  • közreműködés hatósági eljárásokban
  • közreműködés peres eljárásokban
  • külföldi ügyfelekkel kapcsolattartás
  • nemperes eljárásokban való közreműködés
  • nyilvántartások vezetése, iktatás
  • önálló munkavégzés, ügyvitel elsajátítása
  • pályázati lehetőségek monitorozása
  • rendszeres és alkalmi háttéranyagok szerkesztése
  • szakmai anyagok fordítása
  • szerződések végrehajtásának felügyelete
  • szerződések, okiratok szerkesztése
  • szerződéskötésben való közreműködés
  • szerződésminták felülvizsgálata, aktualizálása
  • tájékoztatások, körlevelek és iránymutatások előkészítése;
  • ügyfelekkel kapcsolattartás
  • ügyféltárgyalásokon való részvétel
  • ügyvédek munkájának segítése

  • Munkavégzés helye: 1051 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 16.
  • Mikortól lehet kezdeni: 2019/04/15
  • Munkaidő: Teljes munkaidő
  • Szerződés: Határozott
  • Álláshirdetés feladásának időpontja: 2019/04/09

Amit mi tudunk kínálni

Fiatal és ambiciózus jogi csapatunk a kreatív iparággal dolgozik együtt: védjegyekkel, szabadalmakkal, használati mintákkal és más szellemi alkotásokkal - és az ezekhez kapcsolódó peres ügyekkel. De ügyfeleink közt megtalálod a webshopokat, online szolgáltatásokat, start-upokat is. A lényeg: folyamatosan bővülő ügyfélkörünk mindig innovatív, komplex jogi megoldásokat vár tőlünk.

Mi is ezt várjuk tőled.

Mindezekért cserébe versenyképes fizetést, érdekes munkát, ismert, nemzetközi és hazai ügyfeleket, folyamatos tanulási lehetőséget és kényelmes munkakörülményeket kínálunk belvárosi, Deák tér melletti irodánkban. Ha szeretnél publikálni, vagy meetupokon előadni, ezt is biztosítjuk!

Ha van jogi diplomád, magabiztos felsőfokú szintű angol nyelvtudással rendelkezel szóban és írásban egyaránt, elkötelezett vagy a minőségi, precíz munkavégzés iránt, kész vagy és gyorsan tudsz tanulni, nyitott vagy a speciális jogágakat is érintő komplex szemléletű jogi munkára, kiemelkedő kommunikációs képességeid vannak és jól terhelhető munkaerőnek tartod magad, akkor várjuk jelentkezésedet jó hangulatú jogi csapatunkba!

Képek az irodáról