Országyűlés Hivatala

Adatlap megtekintése

Egyéb jogász

Az Országgyűlés Hivatala „6+6 hónapos junior országgyűlési köztisztviselői programjába” elsősorban pályakezdő jogász munkatársakat keres 12 hónap határozott időre, próbaidő kikötésével, teljes munkaidőre, közszolgálati jogviszonyba.

A leendő munkatársak a Törvényhozási Igazgatóság főosztályain operatív feladatokat látnak el. Közreműködnek jogi vélemények, feljegyzések, levéltervezetek, összefoglalók készítésében, szervezési feladatok ellátásában.

Jelentkezési feltételek:
- magyar állampolgárság,
- cselekvőképesség,
- büntetlen előélet,
- jogi végzettség.

Szakterületek

Alkotmányjog Parlamenti jog

Munkavégzés helye

1055 Budapest, Kossuth tér 1-3.

Elvárások és előnyök

Alapvető elvárások

  • Nyelvtudás: Magyar
  • Gyakorlati idő jogászként / Gyakornok esetén egyetemen eltöltött évek: pályakezdő
  • Diploma minősítése: nem elsődleges szempont

További elvárások

Word elhivatottság felelősségtudat jó problémamegoldó képesség önállóság precizitás szakmai igényesség nyitottság új feladatokra együttműködési készség jó kommunikációs készség szóban és írásban

Jelentkezésnél előnyt jelent

magas szintű alkotmányjogi ismeretek jó tanulmányi eredmények egyetemi vagy gyakornoki vagy munkahelyi referencia (oktatói vagy vezetői ajánlás) nagy munkabíró képesség rugalmasság befogadó készség az informatikai újításokkal szemben jó konfliktuskezelő képesség váratlan helyzetek gyors és hatékony kezelése

További fontos tudnivalók

  • Munkavégzés helye: 1055 Budapest, Kossuth tér 1-3.
  • Munkaidő: Teljes munkaidő
  • Szerződés: Határozott
  • Álláshirdetés feladásának időpontja: 2018/12/19

Amit még érdemes tudnod

A jelentkezés során benyújtandó iratok, igazolások:

  • szakmai életutat részletesen bemutató magyar nyelvű, fényképes önéletrajz,
  • motivációs levél,
  • külön megjelölve az évfolyam- és szakdolgozat témái és eredményei,
  • iskolai végzettséget, nyelvvizsgát és egyéb képesítést tanúsító okiratok másolata,
  • az alábbi linken elérhető adatkezelési tájékoztató megismeréséről és az adatkezeléshez történő hozzájárulásról szóló nyilatkozat,
  • tudomásulvételi nyilatkozat arról, hogy amennyiben kiválasztásra került, úgy 3 hónapnál nem régebbi, eredeti hatósági erkölcsi bizonyítványt kell az alkalmazás előtt benyújtania,
  • egyetemi oktatótól vagy gyakorlati helyről, munkahelyről hozott személyes referencia (oktatói vagy vezetői ajánlás).

A kiválasztás menete:

  • állásinterjúra történő behívás,
  • próbafeladatok megoldása (teszt kitöltése és levéltervezet vagy feljegyzés készítése),
  • feladatok elbírálása,
  • visszaértesítés folyamatosan.

Az egy év sikeres leteltét követően – kiemelkedő teljesítmény esetén – lehetőség adódhat a továbbfoglalkoztatásra.

A jelentkezés határideje: 2019. február 4.

Jelentkezés módja: Az Arsboni Karrier jelentkezési felületén vagy a jogasz@parlament.hu email címen

A munkakör betölthetőségének időpontja: 2019. február 18. napja.

Képek az irodáról