Országgyűlés Hivatala

Adatlap megtekintése

Egyéb jogász

Az Országgyűlés Hivatala „6+6 hónapos junior országgyűlési köztisztviselői programjába” elsősorban
pályakezdő jogász munkatársakat keres 12 hónap határozott időre, próbaidő kikötésével, teljes
munkaidőre, közszolgálati jogviszonyba.

A leendő munkatársak a Törvényhozási Igazgatóság főosztályain operatív feladatokat látnak el.
Közreműködnek jogi vélemények, feljegyzések, levéltervezetek, összefoglalók készítésében, szervezési
feladatok ellátásában.

Szakterületek

Alkotmányjog Közigazgatási jog Nemzetközi jog

Munkavégzés helye

1055, Budapest, Kossuth tér 1-3

Elvárások és előnyök

Alapvető elvárások

További elvárások

diszkréció elhivatottság felelősségtudat megbízhatóság motiváltság

Előnyök

belvárosi iroda szakmai fejlődés lehetősége tréningek/ továbbképzések

További fontos tudnivalók

  • Munkavégzés helye: 1055, Budapest, Kossuth tér 1-3
  • Álláshirdetés feladásának időpontja: 2019/08/16

Amit mi tudunk kínálni

Amit még érdemes tudnod

Jelentkezési feltételek

  • magyar állampolgárság
  • cselekvőképesség
  • büntetlen előélet
  • jogi végzettség

A jelölttel szemben támasztott elvárások:

  • pontosság, precizitás
  • magas szintű problémamegoldó képesség
  • felelősségtudat, együttműködési készség
  • kiváló kommunikációs készség szóban és írásban
  • önállóság
  • nyitottság új feladatokra
  • kezdeményezőkészség
  • számítógépes ismeretek: MS Office (irodai alkalmazások), MS Windows.

Előnyt jelent:

  • magas szintű alkotmányjogi ismeret
  • jó tanulmányi eredmény
  • munkahelyről, egyetemi oktatótól vagy gyakorlati helyről hozott személyes referencia (vezetői
    ajánlás)
  • nagy munkabíró képesség, rugalmasság
  • befogadó készség az informatikai újításokkal szemben
  • jó konfliktuskezelő képesség
  • váratlan helyzetek gyors és hatékony kezelése

A jelentkezés során benyújtandó iratok, igazolások:

  • szakmai életutat részletesen bemutató magyar nyelvű, fényképes önéletrajz
  • motivációs levél
  • külön megjelölve az évfolyam- és szakdolgozat témái és eredményei
  • iskolai végzettséget, nyelvvizsgát és egyéb képesítést tanúsító okiratok másolata
  • az adatkezelési tájékoztató (amely elérhető a http://www.parlament.hu/adatvedelmi-tajekoztatok menüpont I.8 . pontja alatt) megismeréséről, és a pályázati anyagban szereplő
  • személyes adatok kezeléséhez történő hozzájárulásról szóló nyilatkozat
  • tudomásulvételi nyilatkozat arról, hogy amennyiben kiválasztásra került, úgy 3 hónapnál nem régebbi, eredeti hatósági erkölcsi bizonyítványt kell az alkalmazás előtt benyújtania
    munkahelyről
  • egyetemi oktatótól vagy gyakorlati helyről hozott személyes referencia (vezetői
    ajánlás)

További információk:
A kiválasztás menete:

  • állásinterjúra történő behívás,
  • próbafeladatok megoldása (teszt kitöltése és levéltervezet vagy feljegyzés készítése),
  • feladatok elbírálása,
  • visszaértesítés folyamatosan.

Az egy év sikeres leteltét követően – kiemelkedő teljesítmény esetén – lehetőség adódhat a
továbbfoglalkoztatásra.

A munkakör betölthetőségének időpontja: 2019. szeptember 16. napja.

A jelentkezés határideje: 2019. augusztus 25.

Képek az irodáról

junior-orszggylsi-kztisztviseli-program-orszggyls-hivatala-arsboni-karrier