fbpx

Országgyűlés Hivatala

Adatlap megtekintése

Jogász

Az Országgyűlés Hivatala „6+6 hónapos junior országgyűlési köztisztviselői programjába” elsősorban pályakezdő jogász munkatársakat keres 12 hónap határozott időre, próbaidő kikötésével, teljes munkaidőre, közszolgálati jogviszonyba. A leendő munkatársak a Törvényhozási Igazgatóság főosztályain operatív feladatokat látnak el. Közreműködnek jogi vélemények, feljegyzések, levéltervezetek, összefoglalók készítésében, szervezési feladatok ellátásában.

Szakterületek

Alkotmányjog

Munkavégzés helye

Budapest, Kossuth Lajos tér 1-3, 1055

Elvárások és előnyök

Alapvető elvárások

  • Nyelvtudás: Magyar
  • Gyakorlati idő: pályakezdő

További elvárások

Microsoft Office felelősségtudat jó problémamegoldó képesség önállóság

További fontos tudnivalók

  • Munkavégzés helye: Budapest, Kossuth Lajos tér 1-3, 1055
  • Munkaidő: Teljes munkaidő
  • Szerződés: Határozott

Amit még érdemes tudnod

Jelentkezési feltételek:

  • magyar állampolgárság,
  • cselekvőképesség,
  • büntetlen előélet,
  • jogi végzettség.

A jelölttel szemben támasztott elvárások:

  • pontosság, precizitás,
  • magas szintű problémamegoldó képesség,
  • felelősségtudat, együttműködési készség,
  • kiváló kommunikációs készség szóban és írásban,
  • önállóság,
  • nyitottság új feladatokra,
  • kezdeményezőkészség,
  • számítógépes ismeretek: MS Office (irodai alkalmazások), MS Windows.

Előnyt jelent:

  • magas szintű alkotmányjogi ismeret,
  • jó tanulmányi eredmény,
  • munkahelyről, egyetemi oktatótól vagy gyakorlati helyről hozott személyes referencia (vezetői ajánlás),
  • nagy munkabíró képesség, rugalmasság,
  • befogadó készség az informatikai újításokkal szemben,
  • jó konfliktuskezelő képesség,
  • váratlan helyzetek gyors és hatékony kezelése.

A jelentkezés során benyújtandó iratok, igazolások:

  • szakmai életutat részletesen bemutató magyar nyelvű, fényképes önéletrajz,
  • motivációs levél,
  • külön megjelölve az évfolyam- és szakdolgozat témái és eredményei,
  • iskolai végzettséget, nyelvvizsgát és egyéb képesítést tanúsító okiratok másolata,
  • nyilatkozat az „Országgyűlés Hivatalához érkezett álláspályázatok/önéletrajzok kezeléséről” szóló adatkezelési tájékoztató megismeréséről,
  • hozzájáruló nyilatkozat a jelentkezési anyagban szereplő személyes adatok kezeléséhez,
  • tudomásulvételi nyilatkozat arról, hogy amennyiben kiválasztásra került, úgy 3 hónapnál nem régebbi, eredeti hatósági erkölcsi bizonyítványt kell az alkalmazás előtt benyújtania,
  • munkahelyről, egyetemi oktatótól vagy gyakorlati helyről hozott személyes referencia (vezetői ajánlás).

További információ:

  • Az adatkezelési tájékoztató az Országgyűlés Hivatala honlapján, a Hivatal/Adatkezelési tájékoztatók menüpont I.8. pontja alatt érhető el.
  • Az illetmény megállapítása az Országgyűlésről szóló 2012. évi XXXVI. törvény rendelkezései szerint történik.

A kiválasztás menete

  • állásinterjúra történő behívás,
  • próbafeladatok megoldása (teszt kitöltése és levéltervezet vagy feljegyzés készítése),
  • feladatok elbírálása,
  • visszaértesítés folyamatosan.

Az egy év sikeres leteltét követően – kiemelkedő teljesítmény esetén – lehetőség adódhat a továbbfoglalkoztatásra.

A munkakör betölthetőségének időpontja: 2020. február 17. napja.

Jelentkezés módja: Az Arsboni Karrier jelentkezési felületén vagy a jogasz@parlament.hu email címen

A jelentkezés határideje: 2020. január 30.

Képek az irodáról