Országgyűlés Hivatala

Adatlap megtekintése

Egyéb jogász

Az Országgyűlés Hivatala „6+6 hónapos junior programjába” elsősorban pályakezdő jogász munkatársakat keres 12 hónap határozott időre, próbaidő kikötésével, teljes munkaidős Munkaviszonyba.

Szakterületek

Alkotmányjog Parlamenti jog

Munkavégzés helye

1055 Budapest, Kossuth Lajos tér 1-3.

Elvárások és előnyök

Alapvető elvárások

  • Gyakorlati idő: pályakezdő

További elvárások

További fontos tudnivalók

  • Munkavégzés helye: 1055 Budapest, Kossuth Lajos tér 1-3.

A leendő munkatársak a Törvényhozási Igazgatóság főosztályain operatív feladatokat látnak el. Közreműködnek jogi vélemények, feljegyzések, levéltervezetek, összefoglalók készítésében, szervezési feladatok ellátásában.

Jelentkezési feltételek:

  • Magyar állampolgárság;
  • Cselekvőképesség;
  • Büntetlen előélet;
  • Jogi végzettség.

A jelölttel szemben támasztott elvárások:

  • Pontosság, precizitás;
  • Magas szintű problémamegoldó képesség;
  • Felelősségtudat, együttműködési készség;
  • Kiváló kommunikációs készség szóban és írásban;
  • Önállóság;
  • Nyitottság új feladatokra;
  • Kezdeményezőkészség;
  • Számítógépes ismeretek: MS Office (irodai alkalmazások), MS Windows.

Előnyt jelent:

  • Magas szintű alkotmányjogi ismeret;
  • Jó tanulmányi eredmény;
  • Munkahelyről, egyetemi oktatótól vagy gyakorlati helyről hozott személyes referencia (vezetői
  • ajánlás);
  • Nagy munkabíró képesség, rugalmasság;
  • Befogadó készség az informatikai újításokkal szemben;
  • Jó konfliktuskezelő képesség;
  • Váratlan helyzetek gyors és hatékony kezelése.

A jelentkezés során benyújtandó iratok, igazolások:

  • Szakmai életutat részletesen bemutató magyar nyelvű, fényképes önéletrajz;
  • Motivációs levél;
  • Külön megjelölve az évfolyam- és szakdolgozat témái és eredményei;
  • Iskolai végzettséget, nyelvvizsgát és egyéb képesítést tanúsító okiratok másolata;
  • Nyilatkozat az „Országgyűlés Hivatalához érkezett álláspályázatok/önéletrajzok kezeléséről”
  • Szóló adatkezelési tájékoztató megismeréséről;
  • Hozzájáruló nyilatkozat a jelentkezési anyagban szereplő személyes adatok kezeléséhez;
  • Tudomásulvételi nyilatkozat arról, hogy amennyiben kiválasztásra került, úgy 3 hónapnál nem régebbi, eredeti hatósági erkölcsi bizonyítványt kell az alkalmazás előtt benyújtania;
  • Munkahelyről, egyetemi oktatótól vagy gyakorlati helyről hozott személyes referencia (vezetői ajánlás).

További információk:

A kiválasztás menete:

  • Próbafeladatok megoldása (teszt kitöltése és levéltervezet vagy feljegyzés készítése);
  • Feladatok elbírálása;
  • Állásinterjúra történő behívás;
  • Visszaértesítés folyamatosan;
  • Az egy év sikeres leteltét követően – kiemelkedő teljesítmény esetén – lehetőség adódhat a tovább foglalkoztatásra.