fbpx

Ügyvéd

Egy olyan I. kerületi butik iroda keresi ügyvédjelölt kollégáját, ahova a kollégák nagy része biciklivel jár, és a rengeteg zöld növény, valamint a műanyagmentesség ugyanannyira magától értetődő számukra, mint a tisztességes fizetés.

Ha magabiztosan beszélsz angolul, valamint szeretnél, és tudsz is önállóan dolgozni, akkor Nálunk megtalálod a számításaidat.

Szakterületek

Ingatlanjog Társasági jog

Munkavégzés helye

I.kerület

Elvárások és előnyök

Alapvető elvárások

  • Nyelvtudás: Angol
  • Gyakorlati idő: Szakvizsga után maximum 5 év
  • Szakvizsga: Szükséges

További elvárások

További fontos tudnivalók

  • Munkavégzés helye: I.kerület

Amit még érdemes tudnod

Tipikus feladatok:

  • Jogi kutatások elvégzése, állásfoglalások készítése;
  • MNB előtti (hazai és határon átnyúló) engedélyezési eljárásokban való aktív részvétel;
  • Compliance területen való tanácsadás, szabályzatok készítése;
  • Jogi iratok (szerződések, cégiratok) szövegezése;
  • Jogi tanácsadás ingatlanjogi területen;
  • Egyéb ügyek (cégügyek, szerződések) ellátása;
  • Ügyfelekkel, hatóságokkal való kapcsolattartás.

Elvárások:

  • Komplex gondolkodási képesség, elemzőkészség, absztraháló képesség; alaposság; szabálytisztelet, kötelességtudat; figyelmes, igényes, megoldásorientált attitűd;
  • Önálló munkavégzés képessége;
  • Aktív, tárgyalóképes angol nyelvtudás;
  • Felhasználói színtű MS Office ismeretek, levelezőrendszerek ismerete;
  • A jelentkezéseket egyaránt várjuk tapasztaltabb és frissen szakvizsgázott ügyvédektől is.

Az állás betöltéséhez előnyt jelent:

  • Külföldi angol nyelvű oktatáson, gyakorlaton való részvétel (pl. ERASMUS);
  • Nemzetközi ügyvédi irodában szerzett tapasztalat.