Ügyvédjelölt

Ha rendelkezel legalább féléves, maximum 1 éves ügyvédjelölti tapasztalattal, esetleg pályakezdő vagy, de gyakornokként hosszabb időt töltöttél ügyvédi irodában, és úgy gondolod, hogy megállnád a helyed jelöltként is, jelentkezz!

Szakterületek

Ingatlanjog Kereskedelmi jog Munkajog Társasági jog

Munkavégzés helye

1036 Budapest. Lajos utca 78

Elvárások és előnyök

Alapvető elvárások

  • Gyakorlati idő: Minimum 0,5 év

További elvárások

További fontos tudnivalók

  • Munkavégzés helye: 1036 Budapest. Lajos utca 78

A Kálóczy és Társai Ügyvédi Iroda 2007-es alapítása óta nyújt komplex jogi tanácsadást magyar kis- és középvállalkozásoknak és multinacionális társaságoknak egyaránt. Ha csatlakozol hozzánk, amellett, hogy igazi szakértőjévé válhatsz a peres eljárásoknak, rálátásod lesz a gazdasági-, kereskedelmi-, munkajogi és a hagyományos polgári jogterületekre is.

Releváns tapasztalattal rendelkező, jelentkezőt keresünk aki tudja már milyen ügyvédjelöltnek lenni és feltett szándéka annak is maradni, majd később ügyvéddél válni. Jelentkezz ha nem ijedsz meg egy tárgyalástól, ha hibátlanul megtudsz írni egy adás-vételi szerződést. A leendő kollégánkkal hosszútávra tervezünk, a későbbiekben pedig nagyobb kihívást jelentő feladatokat is szeretnénk rá bízni.

Feladatok:

  • Okiratszerkesztés;
  • Ügyfelekkel, bíróságokkal és hatóságokkal való kapcsolattartás;
  • Jogszabály- és joggyakorlat-kutatás; jogi állásfoglalások készítése;
  • Ügyvédek munkájának széles körű támogatása főként az ingatlanjog, cégjog kereskedelmi jog, és munkajog területén.

Elvárások:

  • Ügyvédi irodában szerzett min. 0.5 év - max. 1 éves gyakorlat;
  • Önálló munkavégzésre és csapatmunkára való képesség;
  • Igényes munkavégzés (szakmai, stilisztikai és nyelvtani vonatkozásban is);
  • Elhivatottság, motiváltság;
  • Precizitás, részletekre való odafigyelés a munkavégzés során;
  • Jó kommunikációs készség szóban és írásban egyaránt;
  • Jogi adatbázisok, szoftverek (Complex/Jogkódex, ÁNYK keretprogram és elektronikus kapcsolattartáshoz szükséges alkalmazások, felületek) készségszintű ismerete.

Amit kínálunk:

  • Versenyképes fizetés, béren kívüli juttatások;
  • Változatos, több jogterületet érintő feladatok;
  • Ügyvédi mentorálás, folyamatos szakmai fejlődési lehetőség;
  • Barátságos munkakörnyezet;
  • Tervezhető munkaidő;
  • Hosszú távú karrierlehetőség.