Ügyvédjelölt

Az osztrák központú Wolf Theiss 2007 novemberében nyitotta meg budapesti irodáját. A budapesti csapat tagjai sokéves tapasztalattal rendelkeznek a gazdasági és kereskedelmi jogi tanácsadás valamennyi területén mind helyi, mind pedig nemzetközi színtéren.

Várjuk jelentkezésed, ha rendelkezel tapasztalattal a munkajog, adatvédelem és/vagy idegenrendészeti területén.

Szakterületek

Adatvédelem Munkajog

Munkavégzés helye

1085 Budapest, Kálvin tér 12-13.

Elvárások és előnyök

Alapvető elvárások

  • Nyelvtudás: Magyar Angol
  • Gyakorlati idő jogászként / Gyakornok esetén egyetemen eltöltött évek: Minimum 1 év

További elvárások

Microsoft Office Jogtár csapatjátékos hozzáállás elhivatottság felelősségtudat gyakorlat-orientáltság jó kommunikációs képesség jó problémamegoldó képesség megbízhatóság motiváltság önállóság precizitás rugalmasság szakmai igényesség

Jelentkezésnél előnyt jelent

LLM vagy külföldi tanulmányok munkajogi érdeklődés vagy tapasztalat

Előnyök

mentoring dinamikus/ fiatalos munkahelyi környezet belvárosi iroda neves ügyfelek nemzetközi szakmai háttér szakmai fejlődés lehetősége hosszú távú karrierlehetőség tréningek/ továbbképzések csapatépítők

Feladatok

  • együttműködés a társterületekkel
  • jogszabálykövetés és kutatás
  • klasszikus ügyvédjelölti feladatok
  • önálló munkavégzés, ügyvitel elsajátítása
  • rendszeres és alkalmi háttéranyagok szerkesztése
  • szakmai anyagok fordítása
  • szerződések, okiratok szerkesztése
  • szerződésminták felülvizsgálata, aktualizálása
  • tájékoztatások, körlevelek és iránymutatások előkészítése;
  • ügyvédek munkájának segítése

További fontos tudnivalók

  • Munkavégzés helye: 1085 Budapest, Kálvin tér 12-13.
  • Munkaidő: Teljes munkaidő
  • Szerződés: Határozatlan
  • Álláshirdetés feladásának időpontja: 2020/01/30

Amit mi tudunk kínálni

Amit még érdemes tudnod

Az ideális jelentkező:

  • Folyékonyan beszél angolul
  • Egyetem után minimum 1 év releváns munkatapasztalattal rendelkezik
  • Önálló, megbízható, precíz

A belváros szívében (Kálvin tér) elhelyezkedő irodánk:

  • támogatja a továbbképzéseket (szakjogász, LL.M. és egyéb szakmai képzések)
  • belső képzés keretében gyakorlatorientált és a legújabb trendekre rámutató tréningeket szervez Bécsben
  • szakvizsgára felkészülőknek 3-4 hetes fizetett tanulmányi szabadságot szakvizsgánként biztosít, emellett a felkészüléshez rendelkezésre állnak az iroda könyvtárának szolgáltatásai
  • lehetőséget biztosít szakmai publikációk megjelentetésére különböző kiadványokban
  • hálózatának külföldi irodájába való kiküldetés lehetőségét biztosítja

Alapvető fontosságú, hogy a legmodernebb technológia álljon a kollégáink rendelkezésére a mindennapi hatékony munkavégzés során. Az egész heti feszültséget pedig péntekenként irodai masszázzsal lehet oldani.

A Wolf Theiss Budapestnél rendszeresek a csapatépítő-programok:

  • "Wolf Theiss Regatta" csapatépítő hétvége keretében vitorlázás Balatonfüreden, mely közös vacsorával zárul
  • Iroda alapításának évfordulója alkalmából szervezett közös vacsora
  • Céges karácsonyi-party (időnként akár Bécsben, több másik irodával közösen)
  • Az év során rendszeresen szervezett közös sörözés/iszogatás (mindig más csoport szervezésében)

Munka és magánélet közötti egyensúly biztosítása:

Irodánk maximálisan elkötelezett a mentális (és testi) egészség megőrzése érdekében a helyes munkahelyi-magánéleti egyensúly megteremtése, fenntartása és megőrzése iránt. Ezért igyekszünk olyan körülményeket biztosítani, hogy a nálunk eltöltött idő minél kielégítőbb legyen a kollégáink számára és egyúttal motiválni őket arra, hogy a lehető legideálisabban tudják kialakítani beosztásukat. A munkaidő kezdete és vége nincs kőbe vésve, a lényeg, hogy az adott feladat határidőn belül elkészüljön.

Jelentkezésed önéletrajzzal az alábbi "Jelentkezés most"-ra kattintva várjuk.

Képek az irodáról