fbpx

Ügyvédjelölt

Te mit keresel egy munkáltatóban?
Ne legyen se túl nagy, se túl kicsi...mondjuk 10 fős? A korrekt bérezés legyen az alap? Könnyen megközelíthető legyen? Helyezzen hangsúlyt a környezettudatosságra? Esetleg a hosszútávú karrierlehetőség is szempont?

Ha az összes fenti kérdésnél bólogattál, akkor van egy jó hírünk: megtaláltad a megfelelőt!
Egy olyan I. kerületi butik iroda keresi ügyvédjelölt kollégáját, ahova a kollégák nagy része biciklivel jár, és a rengeteg zöld növény, valamint a műanyagmentesség ugyanannyira magától értetődő számukra, mint a tisztességes fizetés.

Ha érdekel a financial regulatory és az ingatlanok világa, továbbá szeretnél egy összetartó csapat tagja lenni, akkor add be mielőbb a jelentkezésed!

Szakterületek

Financial regulatory Gazdasági jog

Munkavégzés helye

I. kerület

Elvárások és előnyök

Alapvető elvárások

  • Nyelvtudás: Magyar Angol
  • Gyakorlati idő: Pályakezdő, vagy akár több év tapasztalattal rendelkező

További elvárások

További fontos tudnivalók

  • Munkavégzés helye: I. kerület

Amit még érdemes tudnod

Tipikus feladatok:

  • Jogi kutatások elvégzése, állásfoglalások készítése;
  • MNB előtti (hazai és határon átnyúló) engedélyezési eljárásokban való aktív részvétel;
  • Compliance területen való tanácsadás, szabályzatok készítése;
  • Jogi iratok (szerződések, cégiratok) szövegezése;
  • Jogi tanácsadás ingatlanjogi területen;
  • Egyéb ügyek (cégügyek, szerződések) ellátása;
  • Ügyfelekkel, hatóságokkal való kapcsolattartás.

Elvárások:

  • Komplex gondolkodási képesség, elemzőkészség, absztraháló képesség; alaposság; szabálytisztelet, kötelességtudat; figyelmes, igényes, megoldásorientált attitűd;
  • Önálló munkavégzés képessége;
  • Aktív tárgyalóképes angol nyelvtudás;
  • Felhasználói színtű MS Office ismeretek, levelezőrendszerek ismerete;
  • Érdeklődés (előny a releváns tapasztalat) a pénzügyi szabályozási jog (befektetési alapkezelés, pénzforgalom, értékpapírjog, tőkepiac), illetve a pénzügyi technológia (FinTech, payment megoldások) területén;
  • Legalább 1 év gazdasági jogi területen szerzett tapasztalat.

Az állás betöltéséhez előnyt jelent:

  • Pénzügyi szabályozási jogi területen szerzett tapasztalat;
  • Külföldi angol nyelvű oktatáson, gyakorlaton való részvétel (pl. ERASMUS);
  • Német nyelvtudás;
  • Nemzetközi ügyvédi irodában szerzett tapasztalat.