Mind kijártuk a jogi egyetemet, és mind sikerrel abszolváltuk annak idején a “Pénzügyi jog” fedőnevű szigorlatot. Éppen ezért ismerjük az érzést, amikor joghallgatók és frissen végzett jogászok már az “adó” szó hallatán poszt-traumás tüneteket kezdenek produkálni, eszükbe jutnak mindenkori hatálytalan tankönyvek, szigorú tekintetű vizsgáztatók, és híres utolsó mondatok: “Köszönöm a lehetőséget Tanár úr, de inkább ne kérdezzen a hármasért, jó nekem a kettes”. Az adó azonban közel sem annyira zord, mint azt pénzügyön tanítják. Sőt: nagyon kreatív és izgalmas területe ez a jognak – és mellesleg kiváló szóvicc- és aforizma-alapanyag. Az alábbiakban a B&T Ügyvédi Iroda és az arsboni munkatársainak gyűjtéséből szemezgetünk bölcsességeket.
– Mi a legrosszabb, ami a Mikulással megtörténhet?
– Felszólítja a NAV ajándékozási illeték megfizetésére.
– Felszólítja a NAV ajándékozási illeték megfizetésére.
Earth without Art. is just “Eh”.
A világ legdrágább dolga az olcsó könyvelő vagy adótanácsadó.
You can’t say “utólagos adómegállapítás” without “lapítás”.
Az imént megtanítottam a gyerekeimet arra, hogy működnek az adók: megettem a jégkrémük 38%-át.
Büszke vagyok arra, hogy az Egyesült Államoknak adózhatok. Bár hozzátenném, hogy arra is éppen annyira büszke tudnék lenni, ha csak fele annyit adóznék.
Lehetetlen bármi mást biztosra venni, mint a halált és az adókat.
Az egyetlen különbség a halál és az adók között az, hogy a halál nem lesz rosszabb minden alkalommal, ahányszor összeül a Kongresszus.
Rettentően ráfázol, ha számlák nélkül áfázol.
1978 óta tudjuk, hogy Love is in the Air, 2017 óta pedig azt, hogy a lóvé meg az Air.-ban van