Hol vannak a jövő partnerei?
Kik viszik tovább az ügyvédi irodákat?
Április 28., 18:00
Vállalkozási nehézségek, növekvő adminisztratív terhek vagy a felelősségtől való félelem? Miért döntenek egyre kevesebben az önálló ügyvédi praxis mellett?
Vállalkozási nehézségek, növekvő adminisztratív terhek vagy a felelősségtől való félelem? Miért döntenek egyre kevesebben az önálló ügyvédi praxis mellett?
Tematika
Az ügyvédi hivatás hosszú ideig az egyik legbiztosabb karrierútnak számított: presztízs, szakmai önállóság, stabil ügyfélkör és hosszú távú megélhetés. Mára azonban egyre több irodavezető ügyvéd szembesül azzal, hogy nincs, aki betársulna vagy tovább vinné a praxist.
A fiatal jogászok közül sokan más utat keresnek – inkább multiknál alkalmazottként helyezkednek el, választják az in-house jogászi életet vagy külföldön keresnek kisebb szakmai felelősséggel járó lehetőségeket – miközben az ügyvédi irodák, különösen a boutique irodák és az önálló ügyvédi praxisok egyre inkább utánpótlás nélkül maradnak. Mi ennek az oka? Elriasztja a szakmai önállóság és az ezzel járó felelősség a pályakezdőket? Kevésbé vonzóvá vált az ügyvédi pálya, vagy csak mások lettek a fiatal generáció elvárásai? Valóban megszűnt a szakmai önállósággal járó ügyvédi hivatás és mindenekelőtt a klasszikus ügyvédi modell fenntarthatósága?
Vállalkozó ügyvédként egyre nehezebb érvényesülni: fokozódó szakemberhiány, folyamatosan növekvő adminisztrációs terhek, egyre erősebb piaci verseny és technológiai kihívások nehezítik különösen a boutique irodák helyzetét. A beszélgetésben tapasztalt irodavezetők keresik a választ arra, hogy van-e még hosszú távú jövője a szakmai önállóságon alapuló ügyvédségnek és azon belül is az önálló ügyvédi praxisnak.

Előadók

Dr. Fehér Dániel
Irodavezető partner, Fehér Legal & Taxr
Dr. Fehér Dániel a Fehér Legal & Tax irodavezető partnere, ügyvéd, adótanácsadó és ingatlanforgalmi szakjogász. Több mint két évtizedes szakmai tapasztalattal rendelkezik a jogi szolgáltatások terén, különösen a fogyasztóvédelem, közbeszerzés és biztosítási jog területén. Széleskörű iparági ismeretei többekközött a szolgáltatóipar, építőipar, munkaerő-kölcsönzés, biztosító intézetek és szállítmányozás területeire is kiterjednek.
Tanulmányait az Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karán végezte, cum laude minősítéssel. Később ingatlanforgalmi szakjogász képesítést szerzett az ELTE Jogi Továbbképző Intézetében, valamint okleveles adótanácsadói képzést a Magyar Könyvvizsgálói Kamaránál. Ügyvédi pályafutását Németországban kezdte, ahol 2013-ban sikeresen letette az ügyvédi vizsgát, majd 2015-ben a Frankfurti Ügyvédi Kamara tagja lett.
Szakmai karrierje során dolgozott a Winkler és Társai Ügyvédi Irodánál, valamint az ECOVIS Dr. Balogh Péter és Társai Ügyvédi Irodában. 2006-tól a Fehér Nemes Ügyvédi Iroda irodavezető partnere volt, 2012-től a Fehér és Társai Ügyvédi Iroda irodavezető partnere.

Varga M. Péter
Iroda alapító, Lighthouse Legal
Dr. Varga M. Péter ügyvéd, a Lighthouse Legal alapítója, aki közel 20 éve mozog otthonosan a munkajog és az adatvédelem (különösen a GDPR) világában. Szakterületein belül gyakran foglalkozik munkáltatói tanácsadással, belső szabályzatok kialakításával, adatkezelési megfelelés biztosításával, valamint peres és hatósági eljárások képviseletével is. 2008-ban alapította meg saját praxisát, de karrierje során az Eversheds Sutherland budapesti irodájának partnereként és a Magyar Munkaerő-Kölcsönzők Országos Szövetségének vezetőjeként is szerzett tapasztalatot.
Munkája mellett fontos számára a társadalmi felelősségvállalás, többek között szerepet tölt be az Igazságügyi Minisztérium Jogi Szakvizsga Bizottságában, a Magyar Ügyvédi Kamarában, és alapító tagja az Ügyvédekkel a Demokratikus Jogállamért Egyesületének is .Munkájában a szakmai pontosság mellett kiemelt szerepet kap az ügyfelekkel való közvetlen, átlátható kommunikáció és a praktikus megoldások keresése.
Regisztráció
Online event via Zoom
Április 28. 18:00
