Interjú dr. Gerber Tamással, a Budapest Környéki Törvényszék elnökével
Hogyan lehet gyakornokként bekerülni a Budapest Környéki Törvényszékre?
A Budapest Környéki Törvényszék (BKT) a Nyitott Bíróság Program keretében létrehozott egy Szakmai Gyakornoki Programot, amelyre joghallgatók, igazgatásszervezési hallgatók és jogi felsőoktatási szakképzésben résztvevők jelentkezését várja – a Törvényszék valamennyi szervezeti egységénél – Budapesten és Pest Megyében (Budaörs, Cegléd, Dabas, Dunakeszi, Érd, Gödöllő, Monor, Nagykáta, Nagykőrös, Ráckeve, Szentendre, Szigetszentmiklós, Vác). Lehetőséget biztosítunk a hallgatóknak, hogy az őket érdeklő, érintő területen (büntető, polgári, közigazgatási-munkaügyi, gazdasági és igazgatás) töltsék el gyakornoki idejüket. Az érdeklődőktől önéletrajzot várunk a választott helyszín, a terület(ek), valamint a szakmai gyakorlati időtartam megjelölésével.
Megismerik a bírósági szervezetrendszert, annak felépítését, működését, a bírói életpályát, a bírói hivatást a mindennapi munkavégzés során. A személyes tapasztalatszerzéssel is szeretnénk hozzájárulni a pályaorientációhoz, hiszen a BKT az ország második legnagyobb törvényszéke, elengedhetetlen a szakmailag felkészült, képzett munkaerő-utánpótlás, ezért a gyakornokainkat visszavárjuk a Bíróságra a diploma megszerzése után bírósági fogalmazóként vagy felsőfokú bírósági ügyintézőként. A bírósági szervezet tagjává válni, annak tagja lenni rangot és megtiszteltetést jelent.
Hogyan lehet bírósági fogalmazóként a Budapest Környéki Törvényszékre kerülni?
Az Országos Bírósági Hivatal (OBH) évente két alkalommal hirdet felvételt bírósági fogalmazói álláshelyekre, és a pályázónak a BKT-t kell megjelölnie.
Mi alapján választják ki a bírósági fogalmazókat?
Központi felvételi versenyvizsga alapján, amely során a bírósági pályára készülő jelentkező elméleti és gyakorlati tudásával győzi meg a bizottságot a szakmai felkészültségéről.
Bővebb információ a Budapest Környéki Törvényszékről